poniedziałek, 20 lutego 2017

#2 Tanie i dobre, czyli... wazelina kosmetyczna i kilka jej zastosowań

Wazelina kosmetyczna, popularna za czasów naszych babć, dziś coraz rzadziej jest spotykana w kosmetyczkach młodych kobiet. Być może powodem tego zaniedbania (tak, zaniedbania ;)) jest fakt, że tak naprawdę  nie mamy pojęcia, jak wiele jest korzyści płynie ze stosowania tego kosmetyku. Ale od początku...

Wazelina kosmetyczna powstaje w wyniku destylacji ropy naftowej - tak, dobrze przeczytaliście ;) - a właściwie jest jej skutkiem ubocznym. Zaliczana jest do parafin poddanych bardzo starannemu oczyszczaniu, dzięki czemu może być stosowana w kosmetyce.

Wazelina biała kosmetyczna Ziaja
Cena: 3 zł
Pojemność: 30 ml


Ma ona doskonałe właściwości natłuszczające. Nałożona na skórę tworzy ochronny filtr, który chroni ją przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i tym samym pomaga jej szybciej zregenerować się. Nie uczula :) Ważne jest, aby wykorzystywana do pielęgnacji wazelina była białą wazeliną kosmetyczną, bezwonną i pozbawioną wszelkich "ulepszaczy" (typu: barwniki, substancje zapachowe).


Jednym z zastosowań tego specyfiku jest... nawilżanie ust. Moja przygoda z produktem zaczęła się, kiedy stosowane pomadki ochronne zamiast nawilżać moje usta, zaczęły je wysuszać... Nie pozostało mi nic innego jak wypróbować wazelinę kosmetyczną (rozważałam też Carmex, ale z powodu podzielonych opinii na jego temat wybrałam tą tańszą opcję - w razie "niewypału" nie ma co żałować kilku wydanych złoty ;)).
Zastosowanie wazeliny na moje usta było dla nich zbawieniem. Pożegnałam się z suchymi skórkami a usta były miękkie i w o wiele lepszej kondycji. Później odkryłam, że równie dobrze jak wazelina działa miód (o którym pisałam tutaj), więc moje usta całkowicie wróciły do normy :D

Analogicznie, skoro daje tak dobry efekt natłuszczenia i regeneracji, można nakładać ją na przesuszone pięty czy łokcie.

Ostatnio zdarza mi się używać jej do demakijażu ust. Jej tłusta konsystencja jest idealna do tego typu zabiegu i poradzi sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami, a przy okazji nawilży nam usta!

Słyszałam też, że nadaje się do układania włosów - czego nie próbowałam i póki co nie czuję takiej potrzeby ;) A jeśli o włosach mowa... Przed ich farbowaniem posmaruj okolice przy włosach wazeliną. Zapobiegnie to zafarbowaniu naskórka.

Ponadto wmasowana w miejsce, gdzie spryskałyśmy się perfumami, przedłuża czas ich wyczuwania na naszym ciele...

Jest jeszcze jeden trik, o którym wiem i chcę się nim z wami podzielić. Każdy zna to uczucie, gdy mocujemy się z zakrętką lakieru do paznokci. Otóż jest na to sposób:  kiedy otworzycie po raz pierwszy buteleczkę z lakierem do paznokci to posmarujcie brzeg zakrętki i opakowania wazeliną. Ułatwi to wam jego ponowne otwarcie.

Jak widać wazelina kosmetyczna ma wszelakie zastosowanie, od zagadnień kosmetycznych po "myki" ułatwiające nam życie. Ten produkt powinien być w kosmetyczce każdej kobiety. Najłatwiej się o tym przekonać wypróbowując ją - nie pożałujesz.

A może już masz wazelinę w swojej kosmetyczce? Koniecznie daj znać! :)

1 komentarz:

  1. Też lubię tę wazelinę. ;) Kosmetyk wielofunkcyjny. ;)

    OdpowiedzUsuń