poniedziałek, 20 lutego 2017

FRANCUSKA GLINKA Zielona Montmorillonite - właściwości i zastosowanie

Nie od dziś wiadomo, że glinki to naturalny sposób na piękno. Ich szeroki wybór pozwala znaleźć tą odpowiednią do pielęgnacji danego typu cery. Dzięki niej każda z nas, w domowym zaciszu, może poczuć się jak w ekskluzywnym SPA ;)

Z wielu źródeł możemy się dowiedzieć, że glinki można wykorzystać jako maseczkę, dodatek do kąpieli, maskę na włosy a nawet użyć jej do mycia zębów.

Ja do pielęgnacji swojej cery wybrałam glinkę zieloną i uważam to za idealny, dla mnie, wybór. Posiadam cerę mieszaną przetłuszczającą się w strefie T, a mój nos goszczą coraz to nowsze zaskórniki. Postanowiłam więc zakupić sproszkowaną glinkę zieloną i ją wypróbować (znalazłam ją w sklepie zielarskim). Niestety, na opakowaniu nie podano producenta a jedynie nazwę drogerii internetowej, z której pochodzi (ARTMADE).


Francuska glinka zielona Montmorillonite

Cena: 10 zł
Gramatura: 100g


Francuska glinka zielona dedykowana jest dla skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej a także z egzemą lub łuszczycą. 

Jej działanie to przede wszystkim:

  • głębokie oczyszczanie skóry z toksyn i zanieczyszczeń, 
  • regeneracja naskórka, 
  • poprawa elastyczności i ogólnej wizualnej kondycji.

Sposób użycia

Aby glinka była gotowa do użytku (jako maseczka) – wystarczy dodać do niej wody. Na opakowaniu produktu jest zalecana proporcja 1:1 (jedna łyżeczka glinki : jedna łyżeczka wody), ale ja robię to „na oko” ;). Gotową „papkę” nakładamy równomiernie na twarz oraz szyję i odczekujemy 10-15 min. Po tym czasie dokładnie spłukujemy i nakładamy krem nawilżający lub olejek.


PAMIĘTAJ! 
Aby glinka nałożona na twarz poprawnie działała nie możesz dopuścić do jej zaschnięcia. 


Glinki działają najlepiej wtedy, kiedy są wilgotne – dlatego, gdy zauważysz, że nałożona maseczka na Twojej twarzy zaczyna wysychać, spryskaj ją wodą :)

Możesz również do rozrobionej glinki dodać kilka kropel oleju: jojoba, avocado, macadamia…

Muszę przyznać, że glinka jest wydajna a skóra po takim zabiegu jest dobrze oczyszczona i wygląda na wypoczętą. Polecam każdemu wypróbować ten rodzaj kosmetyku.

A czy Ty używasz glinek? Jak Ci się sprawdza taka pielęgnacja?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz